Çalışma izni uzmanlığı nedir?

Yazımıza başlarken kesinlikle bir konuda affınıza sığınmak isteriz, biz mucizeler yaratan bir danışmanlık şirketi değiliz fakat yıllardır binlerce başvuru yaptık ve yaptığımız işi çok iyi biliyoruz.

Yöneticiniz size yabancı bir personel için çalışma izni alınması gerektiğini söylediğinde aklınıza gelecek ilk soru ”bu benim sorumluluğum mu?’‘ olmalı, zira çalışma izni başvurusu yapmak Amerika’yı yeniden keşfetmek değil. Fakat internet sitelerinde yazmayan, bakanlık veya danışmanlık firmalarının sizi uyarmadığı konularda hata yapmanız yüzünden olumsuz sonuçlanan başvurular için neden kendinizi savunmak zorunda kalasınız ki?

Her konunun bir uzmanı, her uzmanın bir sorumluluğu vardır.

ATA Kurumsal Danışmanlık ekibi, müşterisinin sektörünü, çalışacak yabancının yeteneklerini, görev unvanını ve alması gereken maaşı en ince ayrıntısına kadar bilir. Yüksek maliyetler yerine daha uygun ve yasal çözümler üretir. Hızlı ve eksiksiz bir başvuru şirketiniz için önemlidir, zaman çok hızlı akıyor ve çok değerlidir.

Bir şirketin gücü müşterilerinin kalitesi ile ölçümlenebilir, ATA Kurumsal’ın referanslarını kesinlikle internette aratmalısınız.

çalışma izni uzmanlığı

Sektörlere göre çözümler

Yazılım firmaları ile üretim firmaları arasındaki fark neyse, bu sektörlerde çalıştırılmak istenen yabancılar için de kriterler farklıdır.

Malınızı veya hizmetinizi yurt dışına tanıtacak personelin çalışma izni başvuru onayını aylarca beklemek ne kadar doğru? Bir düşünün…

Çalışma izni başvurularının ret almasının en büyük sebeplerinden birisi 14A bendine istinaden Türkiye’nin konjonktürel durumunun sektörel etkisidir. ATA Kurumsal sürekli başvuru yaptığı için Çalışma Bakanlığı tarafından belirlenen ve hiçbir yerde bulamayacağınız Türkiye’nin sektörel ve sürekli değişen konjonktürel durumlarını bilir. Doğru başvuru ile yabancı personelin bir an önce görevine başlamasını ve şirketinize katkı sağlamasını sağlar.

Dünyadaki tüm vizyonel şirketler, özel durumlarda danışmanlık firmalarının desteğini alarak hareket ederler. Bu firmalara ödenen ücretler boşa ödenmiş gibi düşünülmez, aksi halde personelin işe başlayamaması durumunda ne kadar zarar edeceklerini düşünürler.

  • Mesleki anlamda profesyonel bir birey, çalışacağı şirketin gücüne inanır.

  • Aylarca çalışma izni sonucunu beklemek motivasyon sorunu yaratır.

  • Yasal olarak çalışan yabancılar her zaman çalıştıkları şirketlere daha fazla verim katarlar.

Çalışma izni uzmanlığı tam olarak budur

Sektörünüzün Türkiye’deki konjonktürel durumunu bilmiyorsanız, olumsuz sonuçlarda sorumluluğunuz olmayan bir konu için kariyerinizi tehlikeye atabilirsiniz.

About the Author: Ata Kurumsal

Ata Kurumsal
Potansiyel bir iş sözleşmesini yansıtan yukarıdaki şartlar yalnızca ek tartışmalar için bir temel olarak sunulmuştur ve yasal olarak bağlayıcı bir yükümlülüğü yoktur. Tüm tarafların dahil olduğu bir sözleşme son haliyle yazılı olarak yapılmadıkça yasal olarak bağlayıcı hiçbir yükümlülük oluşmayacak, olduğu ima edilmeyecek ya da olduğu sonucuna varılmayacaktır.

Leave A Comment

Kurumsal danışmanınız olalım

Bizi aramak için  444 7 284

Şirketimiz en kısa zamanda sizinle iletişime geçecektir.