Son Güncelleme: 29 Aralık 2023

Çalışma izni harç ve kart bedelleri

Çalışma izni harçları başvurunun onaylanması ardından yatırılır. Bu konu ile ilgili bilgilendirme e-posta ile yapılacağı için, başvuru sırasında kurumsal bir e-posta girilmesi kesinlikle önemlidir. Danışmanlık alacaksanız dikkat etmeniz gerekenler: https://www.atakurumsal.com.tr/ata-kurumsal-ile-calismak-icin-5-neden/ Kanunlara göre çalışma izni için başvuran yabancılar ikamet izin harcı ödemekten muaf tutulur. Yalnızca çalışma izni için gereken harç bedellerinin yatırılması yeterlidir.

  • Bir yıla kadar süreli çalışma izni harç bedeli: 7.345,01 TL
  • Süresiz çalışma izni belgesi harç bedeli:  73.480,67 TL
  • Bağımsız çalışma izin belgesi harç bedeli: 73.480,67 TL

Çalışma izninin uzatılması gereken durumlarda, yine aynı miktarlarda harç bedeli uygulanır. Bir yıldan uzun süreli çalışma izni istenmesi durumunda, her yıl için 1 yıllık bedeli olan 7.345,01 TL harç bedeli uygulanır. Bu bedellere ek olarak, çalışma izin belgesi ile ilgili değerli kağıt bedeli ödenmelidir.

  • 2024 yılı yabancı çalışma izni kart bedeli: 565,00 TL

Harç ve kart ödemeleri hangi bankaya nasıl yapılır?

Harç ve değerli kağıt bedelleri, bakanlık tarafından e-posta ile iletilecek olan banka hesaplarına yatırılmalıdır. Yabancı çalışma izni için harç yatırılan bankalar;

  • Ziraat Bankası
  • Vakıflar Bankası
  • İş Bankası

Belirtilen bu bankalar haricinde, vergi dairelerine veya farklı bankalara ödeme yapılamamaktadır. Sistem otomatik olarak işlediği için, gerekli ödeme yapıldıktan sonra herhangi bir dekont ibrazı gerekli değildir. Ancak, herhangi bir problem çıkması durumunda kullanılmak üzere ödeme yapıldığına dair dekontun saklanması tavsiye edilir. – Çalışma izni  tutarı 9130 kodlu hesaba, – Değerli Kâğıt Bedeli ise 9267 kodlu hesaba ayrı ayrı makbuzlarla (Şahsın yabancı kimlik numarası beyan edilerek) yatırılacaktır. Yabancıya ait. Yabancı Kimlik Numarasının belirtilmemesi halinde bankalarca tahsilat yapılamayacaktır. Harç tutarları yatırılırken Bankaya harç tutarı dışında herhangi bir havale veya benzeri masraf ödenmeyecektir. Belirtilen bankaların şubeleri haricinde başka bir bankaya, vergi dairelerine veya internet üzerinden yapılan ödemeler geçerli kabul edilmeyecektir. Yapılan ödemeye ilişkin Harç makbuzu Bakanlığımıza ibraz edilmeyecektir. Bildirim tarihinden itibaren 30 gün içinde istenilen harç ve değerli kâğıt bedelinin yatırılmaması halinde çalışma izin başvurusu işlemden kaldırılmaktadır. Konsolosluk harç ücreti:   80 $ Önemli not: Konsolosluk harç ücretleri karşılıklık ilkesi gereği farklılık gösterebilmektedir.

Oluşturduğumuz içeriğimizden memnun musunuz? Profilimize bir yorum gönderin veya soru sorun.  https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review Sorumluluk Reddi Potansiyel bir iş sözleşmesini yansıtan yukarıdaki şartlar yalnızca ek tartışmalar için bir temel olarak sunulmuştur ve yasal olarak bağlayıcı bir yükümlülüğü yoktur. Tüm tarafların dahil olduğu bir sözleşme son haliyle yazılı olarak yapılmadıkça yasal olarak bağlayıcı hiçbir yükümlülük oluşmayacak, olduğu ima edilmeyecek ya da olduğu sonucuna varılmayacaktır

About the Author: Ata Kurumsal

Ata Kurumsal
Potansiyel bir iş sözleşmesini yansıtan yukarıdaki şartlar yalnızca ek tartışmalar için bir temel olarak sunulmuştur ve yasal olarak bağlayıcı bir yükümlülüğü yoktur. Tüm tarafların dahil olduğu bir sözleşme son haliyle yazılı olarak yapılmadıkça yasal olarak bağlayıcı hiçbir yükümlülük oluşmayacak, olduğu ima edilmeyecek ya da olduğu sonucuna varılmayacaktır.

Leave A Comment

Kurumsal danışmanınız olalım

Bizi aramak için  444 7 284

Şirketimiz en kısa zamanda sizinle iletişime geçecektir.